Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Kniha Zvolen 1918 – 1989 v príbehoch a spomienkach obyvateľov II.“Vytlačiť
 

Mesto Zvolen vydalo v decembri 2015 knihu s názvom „Zvolen 1918 – 1989 v príbehoch a spomienkach obyvateľov II.“. Jedná sa o druhú časť populárnej zbierky spomienok ľudí, ktorí žili v meste Zvolen v rôznych historických obdobiach.

Prvý diel „Spomienky obyvateľov Zvolena na mesto v rokoch 1918 – 1989“, ktoré vyšli v roku 2014, vyvolali veľkú pozornosť. Ľudia poslali desiatky ďalších príbehov a fotografií zo Zvolena 20. storočia.

Do novej knihy prispelo svojimi príbehmi a spomienkami presne 44 autorov. Nová kniha je objemnejšia, pestrejšia a obrázkovo bohatšia, prevládajú v nej spomienky staršej generácie na časy svojej mladosti strávené vo Zvolene. Stredná a staršia generácia spomína najmä na svoje časy mladosti, na miesta, kde trávili detstvo, na školy, ktoré navštevovali, na podniky, kde sa chodili zabávať, ale aj na osudy svojich rodín, blízkych, známych či susedov. Zaujímavé, aj keď možno trochu smutné sú najmä príbehy z obdobia II. svetovej vojny, naopak, humorné sú z čias budovania socializmu. V knihe sú okrem iných zachytené aj spomienky ľudí, ktorí pred mnohými rokmi emigrovali alebo sa presťahovali. Príbehy dopĺňa množstvo archívnych fotografií, zväčša z rodinných albumov jednotlivých autorov.

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krst knihy sa konal 08.12.2015 na Námestí SNP vo Zvolene. Po krste pokračovala akcia diskusiou s autormi v Krajskej knižnici Ľ. Štúra.

       

 

 

 

 

Knihu „Zvolen 1918 – 1989 v príbehoch a spomienkach obyvateľov II.“ je možné zakúpiť v Informačnom centre mesta za 3,00 EUR/ks.

 

Tlač knihy „Zvolen 1918 – 1989 v príbehoch a spomienkach obyvateľov II.“ bola realizovaná s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

                                                            

 

 


 
 


Úvodná stránka