Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Rok 2018

Zvolen v roku 2018

IMG_3731.jpgZačiatok roka je vždy aj obdobím plánov. Čo pripravuje mesto v tomto roku, aké sú hlavné plány a najväčšie investície roka 2018?

viac...


 

Kto sú prví Zvolenčania v tomto roku?

prvy Zvolenčan.JPGKtoré deti sa vo Zvolene v roku 2018 narodili ako prvé?

viac...


 

Deti majú stále rady Slovensko, slovenčinu a halušky

prečo mám rád Slovensko_1.jpgAj dnes dokážu deti presne naformulovať, prečo majú rady alebo prečo si vážia krajinu, v ktorej sa narodili, čo sa im páči na slovenskej kultúre, prečo si myslia, že slovenčina je výnimočný jazyk a pod.

viac...


 

Aj dieťa môže byť osobnosť

osobnosť.jpgK záveru roka patrí aj oceňovanie osobností školy, teda žiakov základných škôl zo spoločného školského úradu. Osobnosťou môže byť ktorékoľvek dieťa, ktoré preukáže záujem o dianie okolo seba, dobré a srdečné vlastnosti, ochotu pomáhať, také, ktorému sa darí v škole, koníčkoch, športe alebo vo vzťahoch s ľuďmi. Takéto deti získavajú na Zvolenskom zámku hlavne pozitívnu spätnú väzbu od zástupcov mesta, škôl, spolužiakov a rodičov.

viac...


 

Riaditeľka SNG: „Chceme zámok viac otvoriť ľuďom.“

Trnková.JPGPôvodom Zvolenčanka, ktorá sa v 14-tich rokoch rozhodla študovať dizajn v Kremnici, neskôr prešla na textilnú tvorbu na VŠVU v Bratislave. Pracovala v galérii, ktorá patrí Vysokej škole výtvarných umení s názvom Medium, potom v Kunsthalle v Bratislave, bola súčasťou Slovenského centra dizajnu a od septembra tohto roku je riaditeľkou pobočky SNG vo Zvolene. Jednoducho povedané, šéfuje Zvolenskému zámku. Aké boli jej prvé kroky a čo pripravuje, hovorí Mgr. art. Erika Trnková.

viac...


 

Zvolen žil krasokorčuľovaním, bol tu aj Nepela

Vágner_malý.jpgNa prelome rokov sa u nás zastavil Miloš Vágner, starší pán, ktorý pri spomínaní mladne. Rozhovoril sa o histórii a začiatkoch krasokorčuľovania vo Zvolene. Vágner bol predsedom klubu v jeho začiatkoch a obe jeho deti boli úspešnými pretekármi.

viac...


 

Javor oživil chodby „dreváriny“, ocenené boli študentské osobnosti

Javor.JPGChodby plné študentov, učiteľov, rodičov, návštevníkov, priateľov a k tomu všade množstvo dreva vo všetkých možných podobách. Tak nejako vyzeral zvonku tohtoročný Javor v priestoroch strednej odbornej školy drevárskej, ktorý sa konal 8. decembra.

viac...


 

Rekonštrukcia veže bude stáť viac Farnosť hľadá sponzorov

veža.jpgKeď zastupiteľstvo mesta Zvolen v máji rozhodlo, že 20 000 € z rozpočtu venuje na rekonštrukciu veže Rímskokatolíckeho kostola sv. Alžbety, bol to pozitívny signál, že veža kostola sa po dlhých rokoch sprístupní verejnosti. Po začatí rekonštrukčných prác sa ale objavili komplikácie.

viac...


 

Gymnázium realizuje dva medzinárodné projekty

gymnazium Erasmus.jpgGymnázium Ľudovíta Štúra vo Zvolene bolo v minulom roku opäť úspešné v získavaní finančných prostriedkov z Európskych fondov v rámci projektu Erasmus+. Schválené boli dva projekty, ktoré sú zamerané na prírodné vedy – na fyziku a chémiu. Komunikačným jazykom obidvoch projektov je nemecký jazyk.

viac...


 

Konferencia „Spolu o prevencii“ 21. 11. – 22. 11. 2017

konferencia CPPaP.jpgSlovami z básne Jozefa Zlámala odštartoval moderátor Matúš Dávid celoslovenský odborný seminár Spolu o prevencii, ktorý sa konal v dňoch 21. – 22. 11. 2017 v priestoroch Masarykovho dvora vo Vígľaši-Pstruši.

viac...


 

Mikulášske čítanie

Celé Slovensko číta.jpgTýždeň od 4. decembra čítalo celé Slovensko. Poviete si, to je predsa normálne, číta sa predsa stále, nielen v jeden týždeň v roku. No toto čítanie je iné. Prišlo s ním už v roku 2011 občianske združenie s názvom „Celé Slovensko číta deťom“.

viac...


 

Detská konferencia – Križovatky šťastia

konferencia karin.JPGNovember si už ani nevieme predstaviť bez detskej konferencie Križovatky šťastia. V aule ZŠ, Námestie mládeže, sa dňa 24. 11. 2017 konal už 9. ročník tohto podujatia.

viac...


 

Dušan Jurkovič nechal stopu vo Zvolene

Jurkovič.JPGIste mnoho Zvolenčanov vie, že sa Dušan Jurkovič zaoberal prestavbou Zvolenského zámku na župné sídlo. Doteraz však nebolo známe, že podľa projektu Dušana Jurkoviča vo Zvolene stoja bytové domy pre štátnych zamestnancov.

viac...


 

Aj seniori môžu mať kapelu – privítajte Peťo band

peťoband.jpgHudba je fenomén, ktorému keď raz prepadneš, tak ťa bude lákať stále. Toto si uvedomili viacerí zaslúžilí, ale aj aktívni členovia Zvolenského speváckeho zboru (ZSZ). Od spevu k hudobnej produkcii nie je ďaleko, a tak vznikla myšlienka stvoriť akúsi minikapelu a zahrať si pre vlastné potešenie na neformálnych stretnutiach zvolenských spevákov a ich prípadných hostí.

viac...


 

V Banskobystrickom kraji ocenili ľudí so srdcom na dlani.

D600_20171208_09725.jpgJeden z predvianočných decembrových podvečerov sa pre mnohých dobrovoľníkov a dobrovoľníčky z Banskobystrického kraja niesol v slávnostnej atmosfére. V Banskej Bystrici ich Centrum dobrovoľníctva privítalo na slávnostnom oceňovaní Srdce na dlani 2017.

viac...


 

Ako sme na Mikuláša stratili reč

Mikuláš-foto.JPGPredvianočný čas je zázračný. Je to čas čakania, tešenia, skúška trpezlivosti aj obáv, ako to dopadne. A všetko sa to začína Mikulášom, dňom radosti a obdarovania.

viac...


 

Ulicami mesta: Imatra

Ulicami.JPGMálokto vo Zvolene vie, čo to názov Imatra v skutočnosti znamená. Je to názov nejakej slávnej speváčky? Alebo spisovateľky na spôsob Timrava? Je to názov tajomného prvku Mendeleho sústavy alebo ide o názov živočícha?

viac...


 

Recept na šťastný život

recept.jpgAký recept na dlhý a šťastný život má 90-ročná pani Edita Neubauerová?

viac...


 

Modrí verzus Červení – to je šou na záver roka

cerveni-modri-2017-zv-16.jpgKoniec roka je vo Zvolene tradične spojený s futbalom. Na Štefana ani na Silvestra jednoducho nesmie chýbať zápas modrých proti červeným.

viac...


 

Stretnutia seniorov s mestom

rada seniorov.JPGKoncom roka sa uskutočnilo ďalšie stretnutie Rady seniorov na Mestskom úrade vo Zvolene.

viac...


 


Úvodná stránka