Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Ako sme na Mikuláša stratili rečVytlačiť
 

Predvianočný čas je zázračný. Je to čas čakania, tešenia, skúška trpezlivosti aj obáv, ako to dopadne. A všetko sa to začína Mikulášom, dňom radosti a obdarovania.

Mikuláš-foto.JPGInak to nebolo ani na Strednej priemyselnej škole dopravnej vo Zvolene.

Okrem tradičných mikulášskych akcií, akými sú súťaž vo vianočnej výzdobe tried,  športové turnaje či turnaj v Človeče, nehnevaj sa, v tomto roku pribudla ďalšia, v ktorej sme na chvíľku v pokore stíchli.

Žiaci I. C zistili, že majú spolužiaka, ktorého malá sestrička je telesne postihnutá. Rozhodli sa pripraviť pre ňu prekvapenie a pozvať ju do školy, ktorú navštevuje jej brat. Slovo dalo slovo, maminka súhlasila a začali sa prípravy.

6. 12. 2017 – v Mikulášsky deň bolo všetko pripravené, natrénované a nakúpené. Sofia prišla  spolu s maminou a bratom, ktorý tiež netušil, čo si jeho spolužiaci vymysleli.

Okamih privítania a prvé slová patrili pani riaditeľke, ktorá všetkých prítomných obdarila rozprávkou zo školského prostredia. A potom prišiel Mikuláš v sprievode dvoch anjelov, ktorí Sofiu obdarovali malým darčekom. Aj čert nejako  zmäkol a úplne zabudol byť prísnym a opýtať sa jej,  či poslúcha. 

Áno, aj tí najväčší „čerti“ pokorne stíchli pred silou vôle tohto útleho usmievavého dievčatka a jej statočnej mamy, ktoré denne bojujú s neľahkým osudom.

Po počiatočnom „oťukávaní“ sa rozprúdila veľmi dobrá zábava. Štvrtáci pre ňu zatancovali spoločnú choreografiu, pri ktorej si zakrepčili aj čert s Mikulášom. Prváci pre Sofiu zahrali pantomímu o zvieratkách a zapojili ju do hádania, kto je kto. Pobavila ju aj módna prehliadka netradičných modelov, kde určila víťaza podľa svojho vkusu. Zoznámila sa so spolužiakmi svojho brata a triednym učiteľom, ktorý mal nemalú zásluhu na celej akcii.

Nebol to celovečerný program, ani lesk hviezd, iba krátka chvíľa silných zážitkov pre všetkých! 

Žiaci SPŠ dopravnej vo Zvolene

 


 
 


Úvodná stránka