Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Modrí verzus Červení – to je šou na záver rokaVytlačiť

Koniec roka je vo Zvolene tradične spojený s futbalom. Na Štefana ani na Silvestra jednoducho nesmie chýbať zápas modrých proti červeným.

cerveni-modri-2017-zv-2.jpgV utorok 26. 12. 2017 sa opäť na ihrisku ZŠ Rázusa konal futbalový duel už 24. ročníka štefanského futbalu Červení FC Mesto vs Modrí AC Štácia.

Samotný zápas sa začal tradične výkopom a aj tentoraz po boku europoslanca Vladimíra Maňku stála primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová, tiež viceprimátor Jaroslav Stehlík a prednosta mestského úradu Jozef Mikuš. Poslanec Národnej rady SR Jozef Ježík kvôli chorobe tentoraz chýbal. Šefanského zápasu sa zúčastnili aj zakladatelia tejto tradície Ján Babic, Slávo Belák, Július Borgoň, Ján Ligač, Juraj Mazúch.

Zápas začal symbolickou spomienkou na Jozefa Primusa, ktorý v novembri zomrel ako 76-ročný. Prítomní si jeho pamiatku uctili minútou ticha.

Samotný zápas sa, bohužiaľ, hral na zľadovatenom povrchu, aj napriek tomu chlapci potiahli bez prerušenia dvakrát po 45 minút. Počas tohto zápasu sa dalo ťažko odhadovať, kto má alebo nemá prevahu, každý tím sa snažil s terénom vysporiadať po svojom, dokonca to prinieslo jeden nechcený gól. Tak či onak, napokon po záverečnom hvizde si víťazstvo zapísali Červení nad Modrými 3 : 2.

Na samotný záver a po vzájomnom podaní si rúk sa konalo žrebovanie tomboly o vecné ceny.

Silvester na mokrom teréne

V posledný deň mesiaca december sa zase okrem tradičnej oslavy Silvestra na námestí konal aj futbalový SiFu zápas medzi AC Štácia a FC mesto. Išlo už o 62. ročník tohto podujatia.

cerveni-modri-2017-zv-16.jpgPo 13-tej hodine sa zápas začal na ihrisku Technickej akadémie tradičným výkopom, ktorého sa zúčastnilo niekoľko známych ľudí mesta Zvolen. Samozrejme, opäť nemohla chýbať prvá dáma mesta Lenka Balkovičová, europoslanec Vladimír Maňka a prednosta MsÚ Zvolen Jozef Mikuš.

Zápas opakovane začal spomienkou na bývalých spoluhráčov, Jozefa Primusa, ktorý opustil svojich najbližších v novembri a Igora Stieranku, ktorý zomrel v decembri. Prítomní si ich pamiatku opäť uctili minútou ticha.

Prvá polovica zápasu na mokrom zasneženom teréne priniesla len pár gólov, nakoľko sa hralo opatrnejšie a dá sa povedať, že jeden tím striehol na druhý. V druhom polčase to už bolo diametrálne odlišné a len málokto z toho množstva divákov, čo sem v tento posledný deň roka prišli, by očakával takú veľkolepú úrodu. Žalo sa doslova vo veľkom a neskutočné záverečné divadlo predviedli hráči Štácie, ktorí deklasovali svojho súpera vysoko 9 : 6, a tak celkovo v tomto zápase padlo 15 gólov.

Samozrejmou súčasťou tohto zápasu bol predaj lístkov na tombolu, ktoré predávala omladina mládež, nechýbal tiež bufet, ktorý prišiel v tomto chladnom počasí vhod. Celý duel fundovane moderoval Marián Kološta, ktorý zaspomínal aj na časy minulé a pridal aj nejaký ten vtip na zasmiatie.

Na samotný záver sa žrebovala tombola o rôzne vecné ceny od sponzorov, hlavnou cenou bol veľkoplošný televízor. Takto sa ukončil futbalový rok v meste Zvolen a organizátori sa môžu tešiť zase o rok.