Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Máme za sebou 45. ročník „Bielej stopy“Vytlačiť

Posledný januárový víkend opäť patril bežeckým pretekom na lyžiach „Biela stopa“, ktoré zažili už svoj 45. ročník.

Počas dvoch dní sa pretekov zúčastnilo takmer 1 000 bežkárov nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech, Poľska, Ruska, dokonca Austrálie. Spomedzi Zvolenčanov nemohol chýbať Ján Hazucha, ktorý vo svojej kategórii nad 66 rokov získal 6. miesto aj v štýle 50 km Freestyle, aj v kategórii 30 km Classic. Medzi úspešných sa zaradil ďalší senior Jozef Prítuľa zo Zvolenskej Slatiny, ktorý v kategórii nad 66 rokov v behu na 50 km Freestyle vydobil 3. miesto aj napriek zdravotným obmedzeniam.

Hoci ženských účastníčok bolo tradične menej, v kategórii 50 km Freestyle bola úspešná Ingrid Stančíková z klubu Viatoris Zvolen, a druhá vo svojej kategórii nad 36 rokov v behu 30 km Classic bola Jana Škarvadová z klubu Continental Sport Club Zvolen. Počasie sa počas dvoch dní menilo, kým sobota bežcom dopriala príjemné bezveterné podmienky a teplotu okolo nuly, v nedeľu už bol terén zamrznutý, čo bežkárom sťažovalo celkovú účasť.