Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Krátko v športeVytlačiť

Zvolenský juniorský tenista dvojnásobným majstrom

Dve zlaté medaily z Majstrovstiev Slovenska v tenise priniesol domov do Zvolena 12-ročný Samuel Melaga. Reprezentant Fresh clubu Zvolen pod vedením trénerky Jany Ištokovej uspel na halových majstrovstvá SR v tenise v kategórii mladších žiakov, ktoré sa konali v dňoch 13 – 16. 1. 2018 v Piešťanoch. Následne reprezentoval SR na Majstrovstvách Európy v českom Hrádku nad Nisou, kde spolu s ďalšími dvomi chlapcami skončili medzi 16 najlepšími krajinami z 30 krajín Európy.

Zimná univerziáda je za nami

Slávnostné ukončenie Zimnej univerziády 2018, ktorej organizátorom bola Technická univerzita vo Zvolene, sa uskutočnilo v piatok 9. 2. 2018 po skončení posledných halových športových disciplín, ktorými boli lukostreľba a futsal. V rámci univerziády pretekalo celkovo 319 športovcov – študentov z dvadsiatich vysokých škôl a dvadsiatich štyroch stredných škôl. Študenti TUZVO získali na Zimnej univerziáde celkovo 14 medailí (2 zlaté, 6 strieborných a 6 bronzových), čo predstavuje 3. miesto v bodovacej súťaži „O Cenu prezidenta SAUŠ“. Najúspešnejší študenti zvolenskej univerzity – športovci zabodovali v športových disciplínach: bežecké lyžovanie, stolný tenis, biatlon, lukostreľba a pretláčanie rukou.

univerziada.JPG

Krasokorčuliarky predviedli svoje umenie na ľade

Zverenkyne Jany Zrubecovej zo Zvolenského krasokorčuliarskeho klubu získali vo februári bronzovú a striebornú medailu na valentínskych pretekoch Valentine Cup 2018, ktoré sa konali  v Budapešti. Martina Vavrincová so zlatou medailou a Soňa Nemcová so striebornou medailou obstáli v konkurencii 137-ich pretekárov zo štyroch krajín.

Úspešní atléti z AK Danica

Na halových majstrovstvách Stredoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konali 17. – 18. 2. v Bratislave sa umiestnili aj zvolenskí pretekári z klubu AK Danica. Starší žiaci získali celkovo  deväť medailí, z toho tri zlaté, dve strieborné a štyri bronzové, a to v disciplínach vrh guľou, skok do diaľky, beh cez prekážky a beh. Podobne úspešní boli aj najmladší žiaci, a to už 11. 2. na majstrovstvách Západoslovenského kraja v Banskej Bystrici. Najúspešnejší bol Tomáš Franko, ktorý zvíťazil v behu na 60 m cez prekážky, zároveň bol 3. v skoku do diaľky. Tretí bol aj Matej Blaško, ktorý sa takto umiestnil v behu na 600 m.

Talentovaná Jančová zabodovala na Európskom pohári

Mladá lyžiarka Tereza Jančová zo Zvolena získala na pretekoch Európskeho pohára v Bad Wiesse prvý bod, keď skončila v slalome na 30. mieste. Ani nie 18-ročná pretekárka preukázala veľký pretekársky potenciál. V polovici januára na pretekoch v rakúskom St. Lambrecht bola zase dvakrát prvá v kategóriách „Super G“ a „kombinácia“.