Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Jarné upratovanie parku na Kimovskej uliciVytlačiť
 

V sobotu 24. 3. približne 40 obyvateľov z blízkeho okolia zareagovalo na výzvu občianskeho združenia HAFIRA a stretlo sa v parku na Kimovskej ulici. Spoločnými silami a za podpory ukážkového počasia si skrášlili okolie svojho obydlia.

IMG_4700.JPGÚlohou bolo hlavne pohrabať opadané suché konáre, listy, ihličie, skalky a odpadky a pripraviť tak park na sezónu. Zapojili sa všetky vekové kategórie a účastníci mali od 0 do 90 rokov. Silné zastúpenie mala aj tínedžerská úderka, dievčatá pomáhali hrabať a zametať, chlapci využili silné ramená a fúrikmi šikovne odvážali vrecia s odpadom a povozili aj malých kamarátov.

V príjemnej atmosfére išla práca od ruky, a tak sa veľkokapacitný kontajner na bioodpad zaplnil veľmi rýchlo. Ešte v pondelok musela prísť firma a dozbierať pripravené nahrabané kopy bioodpadu, dokonca aktívne odniesli aj raždie nahromadené za plotom elektrárenského kanála. Spravili aj ozdravný orez spodných suchých konárov, a tak sa vyčistený park ešte viac presvetlil.

Veríme, že každý, kto sa zúčastnil strávil pohodové popoludnie v spoločnosti ľudí, ktorí dbajú o miesto, kde žijú.

P. S. Prosíme všetkých, ktorí radi chodia do parku, buďte k nemu ohľaduplní a odpadky dávajte do košov, teda tam, kam patria a nie na trávu, či na chodník!

Lenka Harichová

o. z. Hafira


 
 


Úvodná stránka