Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Zelienkovci o JúliiVytlačiť
 

Divadlo Zelienka uvedie v utorok 17. 7. 2018 o 18.30 v Dome Kultúry ŽSR vo Zvolene už svoju 23 premiéru.

o júlii.jpgTentoraz siahli po klasike a autorský projekt, ktorý textovo a ideovo vychádza z kultovej hry W. Shakespeara Rómeo a Júlia,  uvedú netradične v podobe monodrámy pod názvom  „O Júlii“. Príbeh je interpretovaný z pohľadu samotnej Júlie a zamýšľa sa aj nad hypotézami:  Čo ak..  Keby tak... Prečo asi... Dátum premiéry nie je náhodný. Presne 17. júla sa začal aj najznámejší  príbeh lásky Rómea a Júlie.

Autorkou textu a režisérkou inscenácie je Mgr. art Monika Tatarková (momentálne dramaturgička  v Bábkovom divadle na Rázcestí v BB), ktorá o hre hovorí : „S Divadlom Zelienka spolupracujem dlho a rada. V Júlii sme sa rozhodli vydať do neznámych vôd, nasledovať naše vnútorné svety a stvoriť autentické náhľady na tému, ktorá je akosi všeobecne zaužívaná a interpretovaná. Snažíme sa pátrať po neznámom v známom, hľadať v Shakespearovi a samé v sebe tak, aby sme priniesli nové mentálne a emocionálne impulzy našim divákom a diváčkam. Veríme, že rozčeríme stojaté vody.“

Divadlo Zelienka je Zvolenčanom známe od roku 1996 ako jediné ochotnícke divadlo vo Zvolene. Minulý rok oslávilo 20 rokov od prvej premiéry a 100 rokov od narodenia patróna Ľuda Zelienku.

-krke-


 
 


Úvodná stránka