Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Bežecká sezóna ukončenáVytlačiť
 

V teplú, slnečnú, jesennú sobotu 13. 10. 2018 sa v meste Zvolen konal v poradí už 6. ročník CONTINENTAL behu na Pustý Hrad so štartom na Námestí SNP vo Zvolene a s cieľom na Pustom hrade nad Zvolenom.

beh na pusty hrad.jpgNa samotnú trať dlhú 5,8 km s prevýšením 350 m sa vydalo viac ako 200 bežcov a bežkýň. Po Behu oslobodenia Budče, Zvolenskej corride, Behu okolo Vodnej nádrže Môťová a Buď FIT, nielen IT sa tak uskutočnilo posledné piate podujatie Zvolenskej bežeckej ligy.

Hlavným pretekom predchádzal štart pre deti na Námestí SNP v priestore štartu hlavnej kategórie.

Výsledky

V kategórii žien do 40 rokov zvíťazila Zvolenčanka Miroslava Liptáková, medzi ženami do 50 rokov dominovala Iveta Furáková, Renáta Barcíková zvíťazila medzi ženami nad 50 rokov.

Medzi juniormi bol najlepším Boris Obergries, v kategórii mužov do 40 rokov zvíťazil Matej Schieber zo Zvolenskej Slatiny, medzi mužmi do 50 rokov bol najrýchlejší Žiarčan Peter Dodok a do 60 rokov Ján Spodniak. V najstaršej mužskej kategórii s prehľadom zvíťazil Štiavničan Bohuslav Melicherčík.

Vo vloženej kategórii v rámci Continentalu boli najrýchlejší Jozef Drabik a Lenka Bačíková.

Ako už bolo spomenuté, cieľ behu bol na Pustom hrade, ale samotné dekorovanie víťazov prebehlo na mini pódiu na námestí pri kostole. Pred odovzdaním medailí zaspieval a zatancoval FS Matičiarik.

Nasledovalo vyhlásenie výsledkov a ešte úplne na záver losovanie tomboly. Beh na Pustý hrad, ale aj celú sezónu zhodnotil hlavný organizátor ligy Peter Drozdík: „Continental beh na Pustý hrad bol posledným podujatím tretieho ročníka série Zvolenskej bežeckej ligy. Traťový rekord Pustého hradu bol prekonaný, čím vzniká pre najlepších nová motivácia do budúcich ročníkov,“ hovorí a dodáva: „V bežeckej lige súťažia kvalitní účastníci, ale hlavnú skupinu tvoria bežci, ktorí behávajú pre radosť. Je to každoročne sa rozrastajúca skupina hobby bežcov všetkých vekových kategórií. A to nás teší. Veríme, že sa počet športujúcich, hlavne Zvolenčanov, bude zvyšovať.“ Slávnostné vyhodnotenie tohto ročníka, v ktorom celkovo odštartovalo 609 bežcov, sa uskutoční 6. decembra 2018 na Starej radnici po Zábavnom mikulášskom behu.

 

Foto a text: Ján Števonka


 
 


Úvodná stránka