Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Zvolenčania vystúpia na Pustý hrad. Bude sa šermovať, hrať i poznávaťVytlačiť
 

Výstup na Pustý hrad je pre Zvolenčanov už roky obľúbenou tradíciou. Ani tento september nebude výnimkou. Na turistov totiž čaká skvelá nálada a bohatý kultúrny program.   

Už 7. septembra si obujeme športovú obuv, do batohov nabalíme občerstvenie a s rodinou a priateľmi sa vydáme na cestu k historickej zvolenskej dominante. I keď na návštevníkov spočiatku čaká trocha námahy, pri bráne Horného hradu si môžu vydýchnuť – majú pred sebou krásny deň. Dvadsiaty siedmy ročník výstupu na Pustý hrad bude totiž jedinečný.  

Program Národného výstupu na Pustý hrad

Výstup na Pustý hrad 2019.jpg

Hlavný program v znamení sokoliarov a šermu

„Národný výstup na Pustý hrad začne aj tento rok o 8.00 hod. v Parku Ľudovíta Štúra. Po slávnostnom otvorení podujatia a tradičnom kladení vencov tak budú mať všetci návštevníci dostatok času presunúť sa na hrad do 10.00, keď začína hlavný program,“ hovorí riaditeľka Zvolenského kultúrneho centra Juliana Kochlicová-Ištóková. Akcia odštartuje pozdravením účastníkov Cyklojazdy histórie, bude pokračovať vystúpením detí z Detského folklórneho súboru Poľana a programom Divadla Tamariki či Príbehom víly a škriatka. So svojím vystúpením sa predstavia aj Sokoliari sv. Bavona a šermiarske vystúpenie spojené s pasovaním za rytiera predvedie známe zoskupenie Vir fortis.

06_Výstup na Pustý hrad.jpgOkrem zábavy sa aj niečo naučíme

V rámci sprievodných aktivít si môžu tento rok na Pustom hrade návštevníci prezrieť výstavu najkrajších archeologických nálezov z roku 2019 a obhliadnuť si hradby s odborným výkladom. „Súčasťou podujatia bude aj historická lukostreľba, zaujímavá razba mincí či knižný stan Matice slovenskej. Chýbať nebudú ani hry a remeselné dielne pre deti či opekanie mäska,“ doplnila Kochlicová-Ištoková.

Pre imobilných občanov bude k dispozícií doprava po nahlásení na telefónne číslo 045/5303 405. Viac informácií o programe sa dozviete na webových stránkach mesta www.zvolen.sk.


 
 


Úvodná stránka