Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Na slovíčko s novou vedúcou odboru školstva mesta ZvolenVytlačiť
 

02_Nová vedúca školstva, p. Almáši Koreňová.jpgOd nového školského roka sa mení tvár odboru školstva v meste Zvolen. Stala sa ňou lektorka a koučka Zuzana Almáši Koreňová, ktorá sa vo svojej doterajšej kariére špecializovala na komunikáciu, neformálne a alternatívne vzdelávanie rôznych cieľových skupín a umeleckú tvorbu. Vo zvolenskom školstve vidí podľa jej slov veľký potenciál a nová pozícia je pre ňu výzvou.

Ako vnímate aktuálnu situáciu v školstve?

Ja osobne považujem proces výchovy a vzdelávania za kľúčový element v živote jedinca aj celej spoločnosti. Preto si myslím, že je našou povinnosťou flexibilne mu venovať vedomú pozornosť a zodpovednosť. Stav krajiny korešponduje s úrovňou osobného rozvoja jej obyvateľov.

Aké sú vaše vízie do novej funkcie?

S nástupom do funkcie vedúcej odboru školstva chcem poskytnúť podporu kolegom aj rodičom intervenujúcim vo výchove a vzdelávaní, deťom a mládeži. Vnímam ako nevyhnutné klásť neustály dôraz na prevenciu neželaných javov, pozitívnu motiváciu a partnerskú komunikáciu na každej úrovni, bez rozdielu.

Kde vidíte najväčší potenciál školstva v našom meste?

Mesto Zvolen aj na úrovni jednotlivých škôl, výchovno-vzdelávacích a pomáhajúcich zariadení a inštitúcií ponúka široký priestor na rozvoj rôznych výchovno-vzdelávacích aktivít. Myslím si, že výrazným dielom môžu a radi prispejú aj súkromné sektory či veľkí investori. Ich možnú spoluúčasť a partnerstvo vnímam z dlhodobého hľadiska ako skvelú investíciu do budúcich potenciálnych zamestnancov, zamestnávateľov, partnerov. Práve táto forma vzájomnej spolupráce a podpory úspešne pripravuje ľudí do praxe.

Školstvo momentálne čakajú legislatívne zmeny. Ako podľa vás ovplyvnia fungovanie zvolenských škôl?

Som presvedčená, že prepájaním na lokálnej úrovni vieme vytvárať efektívny spoločenský tlak pre všeobecné pozitívne zmeny, spokojnosť, vzájomný rešpekt a úctu. Vždy je priestor na zlepšovanie a každý z nás je príkladom. Otázka je akým.


 
 


Úvodná stránka