Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Zvolenčania zažiarili vo fotosúťažiVytlačiť
 

Na prelome júla a augusta sa mohli fanúšikovia facebookovej stránky mesta Zvolen zapojiť do fotosúťaže o najkrajší snímok mesta. Výherné fotografie získali okrem cien aj čestné miesto v novej fotoknižke Zvolena. 

Výherná fotografia Oddychové miesto - Podborová, Autor Barbora Resutíková.JPG

Samotní fanúšikovia, ale aj odborná porota hodnotili fotografie z hľadiska estetiky, ale aj obľúbenosti medzi publikom. Prvé miesto vyhrala so 112 hlasmi fotografia oddychového miesta na Podborovej od Barbory Resutíkovej. „Predmety na oddychovom mieste vyrobil môj ocino, preto bolo mojím cieľom vyhrať, prekvapiť a potešiť ho fotkou vo fotoknižke. Viacero fotografií zo súťaže by si zaslúžilo byť zverejnených, pretože sú naozaj krásne,“ vyjadrila sa víťazka.

Zvláštnu cenu poroty si potom odniesol snímok Zvolenského zámku od Michala Vasila. „Do súťaže sa prihlásilo až prekvapivé množstvo pekných fotografií zachytávajúcich naše mesto z tých najrôznejších pohľadov. Aktivita Zvolenčanov sa nám v tomto smere páči a verím, že sa z podobných súťaží stane tradícia,“ vyjadril sa člen odbornej poroty súťaže Pavel Albert zo Zvolenského kultúrneho centra.

Najlepšie fotky putujú do novej fotoknihy Zvolena

Už na Vianoce vyjde mestu Zvolen v spolupráci so Zvolenským kultúrnym centrom nová fotoknižka do vrecka zachytávajúca Zvolen z tých najrôznejších uhlov pohľadu. Práve v nej budú mať výherné fotografie svoje čestné miesto. „Sme radi, že takýmto spôsobom sa k tvorbe našej novej fotoknihy pridali aj aktívni Zvolenčania. Vreckovú knižku by sme mali vydať ešte v tomto  roku a verejnosť si ju bude môcť prehliadnuť už na vianočných trhoch,“ povedala riaditeľka Zvolenského kultúrneho centra Juliana Kochlicová-Ištóková.

Výhercom súťaže ešte raz gratulujeme a všetkým zúčastneným ďakujeme za zdieľanie svojich autentických záberov. Nižšie na tejto strane si môžete prehliadnuť tvorbu niektorých z nich.


 
 


Úvodná stránka