Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Zvolenské noviny

Nové kamery strážia pod Pustým hradomVytlačiť
 

V problematickej časti mesta Balkán pribudli v júli dve nové otočné kamery, ktoré majú dohliadať na verejný poriadok. Peniaze na ne mesto získalo z programu Rady vlády SR.

 „Sme veľmi radi, že sme vďaka kamerám mohli v blízkom susedstve problematickej bytovky Pod Pustým hradom prispieť k ochrane bezpečnosti Zvolenčanov,“ vyjadrila sa primátorka mesta Lenka Balkovičová. Už v prvom týždni po spustení sa vďaka nim podarilo vyriešiť prvý prípad nelegálneho vývozu odpadu. Príslušníci mestskej polície zachytili túto činnosť a bola vyslaná hliadka, ktorá vec okamžite vyriešila. Prospešnosť kamier potvrdil aj Juraj Chabada, náčelník Mestskej Polície Zvolen: „Záznamy z kamier môžu výrazne napomôcť k riešeniu rôznych prípadov priamo na mieste alebo môžu slúžiť ako dôkaz v rámci objasňovania priestupkov ale aj trestných činov.“

03_Kamery na Balkáne.JPG

Mesto sa o peniaze na účely ďalšieho rozšírenia kamerového systému uchádza každý rok. „V tomto prípade sme boli úspešní, podarilo sa nám získať 10 tisíc eur z programu spadajúceho pod Radu vlády SR pre prevenciu kriminality. Ďalšie peniaze sme doložili z rozpočtu mesta,“ dopĺňa primátorka Balkovičová. Už v dnešných dňoch sa mesto snaží získať ďalšie prostriedky. Tie chce použiť na rozšírenie kamerového systému o ďalších sedem kamier v záujme dosiahnutia čo najväčšej bezpečnosti pre obyvateľov Zvolena.

Doteraz sa v meste nainštalovalo 32 kamier. Sedem ich je na autobusovej stanici, šesť na Námestí SNP, po dve sú taktiež na Borovianskej a Kozáčekovej ulici a tri má k dispozícii mestská polícia. Niekoľko ich je umiestnených aj na základných školách.

Novinkou bude tiež inštalácia panoramatickej kamery na Pustom hrade. Zábery by sa mali vysielať nielen na internetovej stránke mesta, no spoločne so zábermi z iných kútov Slovenska aj v celoslovenskej televízii. Pochopiteľne sa počíta aj s využitím kamery na bezpečnostné účely – bude prepojená s kamerovým systémom mestskej polície a pracovníci ju budú vedieť ovládať aj na diaľku.


 
 


Úvodná stránka