Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Zvolenské noviny

Divoký country západ na Laniciach Vytlačiť
 

Aj tento rok sa Mestský park Lanice nachvíľu premenil na Country záhradu a ožil rytmom divokého západu. Hlavnou hviezdou večera bol energický Allan Mikušek s kapelou, svoje 20. narodeniny oslávila perfektným koncertom zvolenská skupina Pacipacifik.

68675504_2738848412792236_682176669305274368_o.jpgHlavný program Country záhrady odštartovali na Laniciach hudobné kapely Zatúlaní a Divozel, ktorých na pódiu vystriedala obľúbená skupina Pacipacifik. Tá oslávila svojimi dynamickými country melódiami už dvadsať rokov od založenia. Nesklamal ani Allan Mikušek, ktorý fanúšikov zabával až do neskorých večerných hodín a na ich búrlivý potlesk odpovedal tromi prídavkami. Sprievodný program si aj napriek nepriazni počasia užili deti aj dospelí: konala sa westernová šou Túlavých vlkov, tábor pre deti s príbehom o živote indiánov, ryžovanie zlata či remeselných stánkov s westernovými doplnkami.

„Najprv sme sa obávali poobedného dažďa, ale keďže sa hneď po začiatku podujatia vyčasilo, prišlo pomerne veľké množstvo návštevníkov a celé Lanice ožili country atmosférou. Koncerty aj sprievodný program sa vydarili na jednotku a dobrú náladu doplňovali bufety s dobrým čapovaným pivkom,“ vyjadril sa hlavný organizátor akcie Daniel Axmann z kapely Pacipacifik. Trampi, milovníci country a folku si príjemnú atmosféru užili aj pri grilovaných dobrotách či opekaných špekáčikoch so svojimi priateľmi a rodinami. Na záver neostáva iné len sa tešiť na ďalší 13. ročník tohto príjemného podujatia. 


 
 


Úvodná stránka